aaaaaaNovice

(: )

Jan Župančič se vrača domov!

Šentjernejčan, ki je kot mladenič odšel v Italijo se vrača v klub v katerem je naredil svoje prve korake na "velikem igrišču".

Jan Župančič je brežiške barve že branil pred dobrimi štirimi leti. Na Stadionu Brežice je prvič zaigral v konkurenci mlajših dečkov, vendar je že takoj začel z nastopanjem za starejše selekcije. Najprej se je v U15 ligi MNZ Celja razveselil naslova prvaka in napredovanja v 1. ligo U15 Vzhod, nato pa je naslednjo sezono v najvišjem rangu tekmovanja v Sloveniji za starejše dečke zbral 26 nastopov ter dodal še 2 v 2. SKL Vzhod. Dobre predstave so ga peljale najprej v sosednje Krško, nato pa še v Gorico in ljubljansko Ilirijo. Tam so se v njega zagledali skavti italijanskega velikana, Empolija. Jan je na Apeninskem polotoku kot posojen igralec nato igral še v Viterbesseju in pri Salernitani, preden se je odločil za vrnitev domov. Visok osrednji branilec odlično razume igro ter je močan v zraku. Dober je tudi v iznosu žoge in izredno čvrst v duelu. Poleg članske ekipe bo pomagal tudi mladincem v lovu po napredovanju v 1. SML EON NextGen.

Jan, dobrodošel nazaj in srečno!

FOTO: Marko Klarić

Proces zimskih priprav

Naslednji teden se pričenja trenažni proces za drugi del sezone 2023/24

Brežiška zasedba v ponedeljek, 15.1., pričenja z zimskimi pripravami. V celoti bodo opravljene doma, na Stadionu Brežice, saj nam kompleks nudi najboljše pogoje za delo. Trajale bodo osem tednov, v tem času pa bo odigranih sedem pripravljalnih srečanj (šest doma in ena v gosteh). Prvi pripravljani obračun bo odigran 27. 1. v Brežicah proti ekipi Samobora, generalka pred začetkom prvenstva pa bo odigrana v Ljubljani, 2. 3., na Stadionu Kodeljevo, proti Slovanu. Drugi del tekmovanja odpiramo 9. marca, ko Brežičani gostujejo v sosednjem Krškem, pri ekipi Krško Posavje.

Spored pripravljalnih obračunov:

• vs Samobor (27. 1., Stadion Brežice)
  • vs Vrhnika (3. 2., Stadion Brežice)
  • vs Lukavec (10. 2., Stadion Brežice)
  • vs Inker Zaprešić (14. 2., Stadion Brežice)
  • vs Lučko (17. 2., Stadion Brežice)
  • vs Svoboda Ljubljana (24. 2., Stadion Brežice)
  • vs Slovan (2. 3., Stadion Kodeljevo)

FOTO: Marko Klarić

Doma še vedno nepremagljivi

Člani na Stadionu Brežice z zmago nad Podvinci ostajajo popolni

Brežiška izbrana vrsta je na drugi domači tekmi sezone ponovno slavila. Tokrat so na Stadionu Brežice z rezultatom 5:1 padli do te tekme še nepremagljivi Podvinci.

Popoln vikend za nogometno šolo

Tri zmage na treh tekmah za tri najstarejše selekcije nogometne šole

Starejši dečki, kadeti in mladinci so na svojih tekmah ta vikend vsi slavili. Dvakrat je zmaga ostala doma, enkrat pa so iz gostovanja tri točke domov prinesli starejši dečki.

Bivši kapetan o upokojitvi in novi poziciji tehničnega vodje prve ekipe

Peter Dimitrovski je proti Račam odigral zadnjo tekmo igralske kariere in zaključil bogato nogometno kariero

Sedaj že bivši članski kapetan je po 14 letih, 1 mesecu in 29 dneh še zadnjič oblekel brežiški dres in zaključil svojo igralsko pot. V novo sezono se podaja na čelu nove pozicije.

Zmagovalen zadnji vikend nogometne šole

Najstarejše selekcije nogometne šole so dvakrat zmagale in enkrat remizirale

Kadeti in mladinci so bili na Stadionu Brežice obakrat boljši nasprotnik od nogometašev Taborja iz Maribora s skupno gol-razliko 8:3. Starejši dečki pa so v Dravogradu prišli do tretjega remija sezone.

Brežičani iz deževnega Ptuja s porazom

Nogometaši Drave so bili ta krog rahlo boljši nasprotnik

Brežiška izbrana vrsta se iz predzadnjega gostujočega srečanja sezone vrača sklonjenih glav. Drava iz Ptuja je na vremensko zahtevni tekmi slavila z rezultatom 3:0.

Lipec o vrnitvi z dvema goloma po poškodbi.

Najboljši strelec Brežičanov letos je proti Dravogradu končno odigral prve prave ligaške minute tega leta

Brežiška številka 19 se je po poškodbi vrnil na edini pravi način, ki ga pozna. Z dvema goloma v nasprotnikovi mreži. Kljub temu, da je zadnje konkretne minute nazadnje odigral šele v začetku februarja, zelo očitno ni izgubil občutka v nogah.

Najmlajši članski kapetan v zgodovini kluba

Nik Geč je postavil nov mejnik brežiškega kluba

Ko si je Nik v petek zvečer na tekmi 23. kroga 3. SNL Vzhod proti Dravogradu nadel kapetanski trak je postavil nov klubski rekord kot najmlajši članski kapetan brežiškega kluba.

Stran 1 od 9 (Vseh vnosov: 88)