aaaaaaVpis

Vpis

Osnovne informacije za starše

INFORMACIJE ZA VPIS

V nogometno šolo vpisujemo vse otroke od 7. do 14. leta skozi celo leto. Vsi željni spoznanja te čudovite igre vabljeni vsak ponedeljek ob 16:30 na nogometni stadion v Brežice.

Zakaj nogomet?

Ker to moštvena igra, kjer prihaja do druženja, učenja in sklepanja novih prijateljstev in ker je gibanje na svežem zraku vse bolj in bolj pomembno. Otroci se v tem času prav tako navajajo na delo v skupini, spoznavajo medsebojno sodelovanje ter odgovornost do sebe in drugih.

Kaj morate storiti?

Vse kar morate storiti je pripeljati svojega bodočega nogometaša na nogometni stadion v času treninga njegove selekcije (zavihek urniki).

Kaj mora imeti nogometaš s sabo?

Nogometaš mora imeti s sabo, ustrezno športno opremo primerno vremenu, športne copate in flaško z vodo, vse ostalo dobi na stadionu.

Kje se trenira?

Treniramo na igrišču z umetno travo, tako da ne rabite skrbeti za umazana oblačila.

KAJ MORAM ŠE VEDETI:

1. Treningi potekajo na stadionu v Brežicah, pozimi pa v športni dvorani pri osnovni šoli Brežice.
  2. Razpored treningov se objavlja na internetni in facebook strani. Selekcija U8 trenira 2x tedensko, U9 3x tedensko, U10 - U13 štirikrat. Selekciji U15 - U19 pa od štirikrat do petkrat. Igralci ekip U15 - U19 v času priprav trenirajo pogosteje, v času šole pa imajo možnost dvakrat tedenske dopoldanske vadbe v okviru nogometnega razreda v gimnaziji Brežice. Vse ekipe, razen U8 in U9, so vključene v redna tekmovanja MNZ Celje oziroma NZS, na najvišjem nivoju mladinskega tekmovanja v Sloveniji.
  3. Mlajšim selekcijam do 14 leta v okviru strokovnega dela ponujamo tudi dodatno vadbo koordinacij, gimnastike in jujitso, starejšim pa vadbo fitnessa ter individualno vadbo.
  4. Vsi trenerji v NŠ Brežice 1919 imajo primerno strokovno trenersko izobrazbo.
  5. Mesečna članarina znaša 29 EUR (U8), 32 EUR (U9) in 40 EUR (od U10 do U19), ki se plačuje 12 mesecev na leto, vanjo pa so vključeni vsi prevozi za prvenstvena tekmovanja (nad 60 km). Več o tem v Pravilniku članarine.
  6. Igralci morajo trenerja obvestiti o vsakem izven klubskem športnem udejstvovanju (šolska tekmovanja, ulični turnirji, nogometni kampi,…) ter dobiti njegovo dovoljenje.
  7. Igralci oz. starši so dolžni javiti morebitne spremembe stalnega naslova, telefonskih številk, daljše odsotnosti,…
  8. Igralcem se lahko na željo staršev pomaga pri ureditvi statusa športnika v srednji šoli.
  9. V vsaki tekmovalni sezoni je za vse člane NŠ obvezen nakup enotne opreme, ki postane last nogometaša.
  10. V primeru različnih poškodb in bolezni je to potrebno javiti trenerju in zdravniški službi.
  11. Dogajanje v NŠ lahko spremljate na vseh socialnih omrežjih.
  12. V nogometni šoli deluje tudi Svet staršev, kjer je vključen predstavnik staršev vsake selekcije in ima svetovalno vlogo znotraj NŠ.
  13. Vse morebitne težave, nesporazumi in spori se rešujejo skupaj z nogometašem, trenerjem in predstavniki NŠ.

TRENINGI:

1. Treningi potekajo v vsakem vremenu! (O morebitni odpovedi vas obvesti trener oz. tehnični vodja ekipe ali predstavnik staršev)!
  2. Staršem vstop v garderobo in na igrišče ni dovoljen!
  3. Uporaba mobilnih telefonov v garderobi ni dovoljena!
  4. Treningi okvirno trajajo 90 minut, za starejše selekcije lahko tudi dlje.
  5. Na vsakem treningu mlajših selekcij (U8-U10) sta obvezna športna oprema in bidon!
  6. Napitke (zelo priporočljivo) lahko na igrišče prinašajo le v klubskih bidonih!
  7. Igralci morajo biti primerno oblečeni za trening (spremembe vremena).
  8. Igralci naj pridejo na trening v navadnih oblačilih in se na to v garderobi preoblečejo in pripravijo za trening. Enako velja po koncu treninga.
  9. Igralci morajo biti vsaj 15 minut pred začetkom treninga že pripravljeni na vadbo.
  10. Igralci so dolžni sami skrbeti  tako na treningih kot tekmah za svoje stvari.
  11. Med treningom in tekmami ni dovoljena nikakršna komunikacija med starši in igralci - razen v izjemnih primerih.
  12. Za različna vprašanja in pogovore so trenerji na voljo po koncu treninga in ne tik pred ali celo med treningom.
  13. Trenerje je vedno možno poklicati na telefon in se dogovoriti za individualni pogovor oz. sestanek.
  14. Treningi so obvezni. Vsako odsotnost je potrebno vnaprej javiti in obrazložiti!

TEKME:

1. Vsak igralec mora eventuelno nepredvideno odsotnost takoj sporočiti trenerju.
  2. Na vse prvenstvene tekme, ki so oddaljene nad 60 km je organiziran prevoz. Za vse ostale tekme pa starši zagotavljajo prevoz sami. Skupen odhod in prihod je na zbirnem mestu pri stadionu.
  3. Na vseh tekmah morajo igralci nositi uradno klubsko opremo.
  4. Na tekmah je dovoljeno staršem le navijanje, ne pa tudi dajanje navodil igralcem ter neprimerno vedenje do nasprotne ekipe, funkcionarjev, sodnikov, staršev ali drugih gledalcev.
  5. O tem kdo igra, o številu tekem, minutaži in igralnih mestih posameznega igralca ter o načinu igre odloča izključno trener, ki ne sprejema sugestij s strani staršev. V primeru nestrinjanja je možen pogovor s trenerjem ali vodstvom NŠ.
  6. V ospredju je razvoj, vzgoja in napredek otrok ter igra. Rezultat mora biti posledica dela in osvojenega znanja. Zato bodo vsi, ki bodo spoštovali delo, red, disciplino in pripadnost klubu zmagovalci! Tudi tisti, ki ne bodo vrhunski nogometaši !
  7. Vrsta prijateljskih tekem in mednarodnih turnirjev v tujini prav tako izjemno dviguje kvaliteto dela in napredka. Zato so te aktivnosti sestavni del našega programa vsake selekcije, vrh pa predstavlja organizacija našega turnirja.

Datoteke