(: )

Izšla naša knjiga 100 let nogometa v Brežicah

Izšla je naša knjiga! V NK Brežice 1919 smo ponosni na bogato zgodovino kluba, ki sega med ene najstarejših v Sloveniji. V letu 2019 smo proslavili 100 letnico kluba.

Ob tem jubileju je med drugim nastala knjiga, 100 let nogometa v Brežicah, ki sta jo napisala avtor Iztok Kapušin in Srečko Denžič, ki je poskrbel za zbiranje arhivskih podatkov in slikovni material. Jurij Pezdirc (NK Brežice 1919) ponosno pove: » V ustvarjanje knjige je vloženih več let dela, ogromno truda in časa ter ure iskanja materiala in fotografij. Hvala vama, Iztok in Srečko, v imenu kluba in v imenu vseh, ki so kakorkoli sodelovali in oblikovali klub v zadnjih 100 letih.«

Slab začetek sezone za NK Brežice 2019/20

Potrebno je verjeti in narediti vse v tej smeri, da se rezultati obrnejo v drugo smer. Zato je vodstvo kluba že sklicalo sestanke in stopilo skupaj s trenerji in fanti, ter naredilo načrt za naprej, glede treningov, priprav, pogovorov. Verjamemo, da bodo v soboto 07. 09.2019 ob 100 letnici NK Brežice 1919, vsi skupaj pokazali, iz kakšnega testa je v resnici NK Brežice 1919.

Dejan Kelhar - Ambasador 100 letnice NK Brežice 1919

Moja nogometna pot se je pričela v okolici Brežic, v vasici Piršenbreg pri Globokem, na domačiji mojega pokojnega deda.

Spominjam se, ko sva si z bratrancem Romanom na travniku ob njivi postavljala gole. Sprva so to bile palice, ki jih je babica uporabljala za podporo fižolu. Kasneje sva izdelala pravi gol, saj sva dodala še prečko. Za mrežo sva uporabila kar tisto, ki je bila namenjena za shranjevanje krompirja. Že takrat sem ob igranju nogometa užival.

Priprave mladincev 2019/20

Mladinska ekipa Laduča je bila primeren trening partner za našo ekipo, saj smo lahko na sami tekmi poizkušali vse, kar smo trenirali do sedaj. Taktična izvedba naše igre še ni na visoki ravni in prav tako smo lahko zaznali kar nekaj tehničnih težav svojih nogometašev.

Mladinska šola 2019/20

Konec julija smo pričeli s treningi kadetske in mladinske ekipe. Treningi potekajo redno po načrtu, ki smo si ga zadali. Glede na to, da bomo letos tekmovali v MNZ ligi, je naš glavni cilj povečati številčnost obeh ekip in dvigniti kvalitetno delo za razvoja posameznikov.

Poraz proti Triglavu 2019/20

Odlična borba proti prvoligašu! Včeraj se je na stadionu Brežice odvil prvi krog slovenskega pokala.

Stran 7 od 9 (Vseh vnosov: 88)