Sokoli

Navijaška skupina NK Brežice 1919

V skrajnem desnem zgornjem kotu tribune na Stadionu Brežice ima svoje gnezdo jata Sokolov. Navijaška skupina, osnovana sedaj že davnega leta 2013, predstavlja srce brežiških navdušencev nad nogometom. Ime so dobili po Sokolu, ki gnezdi nad betonskim obokom pri vhodu na Stadion Brežice in sedaj krasi navijaške zastave, transparente in majice. Glasno navijanje, smešne opazke, udarci z bobnom, pesmi in sokolji krik so značilni znak ene najboljših organiziranih navijaških skupin v tej polovici Slovenije. Sokoli so z klubom rasli in padali, vendar mu vedno stali ob strani. Jedro skupine sestavlja 10 gorečih navijačev, tem pa se v vedno večih številkah pridružujejo ostali, predvsem mlajši. Klub in skupina se trudita na medsebojnih odnosih, ki so trenutno naravnost izjemni, kar se odraža na obisku tekem. Brez Sokolov ni Brežic in brez Brežic ni Sokolov.

Člani navijaške skupine delujejo prostovoljno in delajo na še boljši organiziranosti in številčnosti. Vedno so v iskanju novih članov, ki bodo dvignili raven navijanja za kakšen decibel ali pa drugače pomagali skupini. Včlanjevanje, ki prinese določene bonitete je možno preko vodje navijaške skupine, Aleksandru “Atatu Sokolu” Stajiću - 031 566 877.