Timotej Brkić med peščico nesmrtnih v Nogometnem klubu Brežice 1919

"Brka" je v soboto od prve minute srečanja uradno debitiral za prvoligaša iz Murske Sobote v Prvi ligi Telemach

Timotej Brkić med peščico nesmrtnih v Nogometnem klubu Brežice 1919

Otrok brežiškega kluba je v soboto, 22. 4. 2023, na tekmi 32. kroga Prve lige Telemach med CB24 Tabor Sežano in Muro vpisal svoj prvi nastop na najvišjem nivoju nogometa v Sloveniji.

32. krog Prve lige Telemach, sobota, 22. 4. 2023, 17:30, Stadion Rajko Rolfa Sežana. NK Cherry Box 24 Tabor Sežana proti NŠ Mura (1:2). V prvi postavi na eni izmed dveh pozicij zadnjega veznega pri Prekmurcih pa golobradi 17 letni mladenič iz Jesenic na Dolenjskem. Naš 17 letni mladenič. Tisti, ki je žogo v brežiškem klubu brcal odkar je shodil, pa vse do takrat še vrhunca kariere, ko je pri rosnih 16-ih letih zaigral za našo člansko vrsto v 2. SNL (12 nastopov). Številki 49 je trener “čarno-bejlih”, Dejan Grabić, namenil dobro uro igre. V tej dobri uri je pokazal karakter. Veliko karakterja. Prav tistega, ki mu je lani poleti prinesel prestop v NK Maribor, nato pa letos pozimi še profesionalno pogodbo v NŠ Mura. Pri Prekmurcih tokrat eden boljših na igrišču ni in ni nehal dokazovati svoje kvalitete. Tam gor v Murski Soboti so lahko zelo veseli kakšno bodočo zvezdo so pripeljali v klub. Ampak bolj ponosni kot mi, tukaj v Brežicah, ne more biti nihče!

Brka, ta debi je samo začetek. Vsi v klubu navijamo zate. Naprej in gor do zvezd!

FOTO: NŠ Mura