Prvo kolo 2. SNL 2019/20

Nogometaši lendavske Nafte so doma pred več kot štiristo gledalci prišli do zmage proti našim pogumnim fantom, ki so nastopali v rahlo oslabljeni postavi. Manjkala sta kapetan Felja (vročina) in pa Babnik (poškodba kolena).

Lendavčani so povedli v 37. minuti srečanja, ko je brežiško mrežo načel Alen Ploj. Tik pred odhodom na odmor so Lendavčani zapravili strel iz bele točke, ko je poskus odlično obranil naš domači vratar.

V nadaljevanju so prevladovali nogometaši iz Lendave. Že v 5. minuti nadaljevanja so povišali prednost, ko je zadel Stjepan Oštrek. Dobrih deset minut pred iztekom rednega dela, je vse dvome o treh točkah rešil Vedarn Vinko.

V 95. minuti pa so nogometaši iz NK Brežic dosegli častni zadetek, in kronali svojo solidno igro, proti sicer premočnim nogometašom Nafte. Končni rezultat je postavil Marko Ferić.

A zmaga domačih bo bržkone ostala v senci dogodka, ki se je zgodil v 83. minuti srečanja in zaradi katerega je bila tekma približno 10 minut ustavljena. V 83. minuti  je domači navijač navijaške skupine Gorgone omahnil v globino. Ob igrišču mu je takoj na pomoč priskočilo zdravstveno osebje obeh klubov, kasneje pa so ga z rešilcem odpeljali v bolnišnico. Stanje navijača trenutno ni znano.

Brežičani držimo pesti da bo s fantom vse tako kot mora biti in da bo že na naslednji tekmi vzpodbujal svoje nogometaše.

V nedeljo sledi počitek, potem pa že priprave na naslednji dvoboj. V soboto se NK Brežice 1919 odpravljajo na gostovanje v Radomlje.

Rezultat tekme

Nafta 1903 : Brežice Terme Čatež 3:1 (1:0)
400; Ploj 37`, Oštrek 50`, Vinko 80`, Ferić 95`