Že drugi izlet na Haloze v tem mesecu.

Člani že drugič v treh tednih na severovzhod Slovenije.

sobota, 25. marec 2023sobota, 25. marec 2023, 15.0016.45

Igrišče Cirkulane
Že drugi izlet na Haloze v tem mesecu.

Članska zasedba se v soboto ob tretji uri na Igrišču Cirkulane meri z osmouvrščenim domačinom ŠD Cirkulane. Tekma 17. kroga bo ena pomembnejših za končno uvrstitev ekipe.

Člani se v soboto spet odpravljajo na dolgo pot na severovzhod Slovenije. Že drugič v treh tednih jih pričakuje nasprotnik iz Haloz. Po prvi tekmi spomladanskega dela sezone proti Zavrču jim tokrat nasproti stojijo njim sosednje Cirkulane.

Nogometaši Cirkulan zasedajo osmo mesto na razpredelnici 3. SNL Vzhod in so najbližji zasledovalec naše mlade ekipe, ki zaseda sedmo tekmo. Izkupiček točk je po odigranih šestnajstih krogih sicer enak (25 točk), vendar ima brežiška zasedba na krilih najboljšega napada v ligi in četrtega najboljšega strelca lige Urbana Lipca (ki zaradi poškodbe ni igral na zadnjih dveh tekmah in kljub temu izgubil le eno mesto na listi strelcev) boljšo gol-razliko (36:32 oz. +4 proti 16:19 oz. -3). Obe ekipi v tekmo prihajajo na krilih zmage v zadnjem krogu. Cirkulane so v derbiju z Dobrovci slavile z rezultatom 0:1 (Ljubec), Brežičani pa so pred domačo publiko nadigrali Ljutomer z rezultatom 3:2 (Ibričić 2x, Cerjak). Cirkulane so trenutno na nevarnem osvajalskem pohodu saj so v zadnjih petih tekmah slavili kar štirikrat in enkrat remizirali. Prva tekma v Brežicah in prva uradna tekma nasploh teh dveh ekip se je končala z zmago Brežičanov, ko so v zmagi z rezultatom 3:1 zadeli Cerjak, Radovanić in Matos.

Razmerje moči na tehtnici bi se s to tekmo lahko močno spremenilo. Zmagovalec se lahko zavrti tudi na tretje mesto takoj pod vodilno Dravinjo in drugouvrščenim Vidmom.

Cirkulane - Brežice 1919, 17. krog 3. SNL Vzhod, sobota, 15:00, Igrišče Cirkulane

FOTO: Ado Hotić