Velikonočni vikend gostovanj za nogometno šolo.

Ta vikend so v tekmovalnem pogonu zgolj najstarejše selekcije nogometne šole.

sobota, 8. april 2023ponedeljek, 10. april 2023, 11.0018.15

Mestni stadion Ptuj, Športni park Jarenina
Velikonočni vikend gostovanj za nogometno šolo.

Starejši dečki v soboto gostujejo v Podravju pri Jarenini, kadeti in mladinci pa se na velikonočni ponedeljek odpravljajo na Dravsko polje na Mestni stadion Ptuj, kjer jim nasproti stoji Drava Ptuj.

Starejši dečki bodo na predpraznično soboto merili moči z dvanajstouvrščeno Jarenino iz Podravja. Brežičani trenutno letijo na krilih dobrih rezultatov, saj so v zadnjih petih tekmah enkrat zmagali in dvakrat remizirali. Štajerci pa so trenutno v slabši formi z le eno zmago v zadnjih petih obračunih. Prva tekma sezone med tema dvema nasprotnikoma se je v Brežicah v 8. krogu končala z visoko zmago tokratnih domačinov z rezultatom 0:4.

U15: Jarenina - Brežice 1919, 21. krog 1. lige U15 Vzhod, sobota, 11:00, Športni park Jarenina

Kadeti in mladinci se na praznični velikonočni ponedeljek odpravljajo na Dravsko polje, kjer jim nasproti stoji NK Drava Ptuj. To bosta tretja in obenem zadnja obračuna teh dveh ekip v tej sezoni.

Ptujski kadeti se na lestvici nahajajo na visokem drugem mestu z osvojenimi 40-imi točkami. Ekipo je v zimskem prestopnem roku sicer zapustil še vedno najboljši strelec lige Anej Damjanovič (16 zadetkov), vendar je breme doseganja zadetkov zato hitro prevzel tretji najboljši strelec lige, Marko Voda (10 zadetkov), ki ima le en zadetek več kot naš najuspešnejši napadalec Miha Bajs (9 zadetkov), ki zaseda četrto mesto liste strelcev. Prvo srečanje se je na Ptuju po verjetno najslabši predstavi naših kadetov v tej sezoni v 4. krogu končalo z visoko zmago tokratnih in takratnih gostov, z rezultatom 7:0. Konec lanskega leta so jim brežiški kadeti v 13. krogu z odlično predstavo v Brežicah nato vzeli točko pri remiju 3:3, ko so za Brežičane zadeli Bajs, Zorko in Ajdišek.

U17: Drava Ptuj - Brežice 1919, 21. krog 2. SKL Vzhod, ponedeljek, 14:00, Mestni stadion Ptuj

V mladinski konkurenci Ptujčani zasedajo peto mesto z osvojenimi 31-imi točkami. Edina ekipa, ki tako ločuje ta dva nasprotnika je klub iz Krškega. Brežičani so po dveh zaporednih zmagah sedaj na sedmem mestu s 27-imi točkami. Prva tekma letos na Ptuju v 4. krogu se je po slabi predstavi Brežičanov končala z zmago Štajercev z visokim rezultatom 4:0. Za poraz so jim mladinci vrnili doma v Brežicah v 13. krogu, ko so po izjemnem hat-tricku neverjetnega Lukata Bratkovića in golu napadalca Leva Sirka zmagali z rezultatom 4:3. Klub iz Dravskega polja se je v zimskem prestopnem roku nevarno okrepil z veliko tujimi igralci, še vedno pa njihove barve zastopa najboljši strelec lige z vrtoglavimi 22-imi zadetki, Klemen Mlakar.

U19: Drava Ptuj - Brežice 1919, 21. krog 2. SML Vzhod, ponedeljek, 16:30, Mestni stadion Ptuj

FOTO: Marko Klarić