Nogometna šola

Sobota bo dan za domače tekme nogometne šole

Najstarejše selekcije ta vikend svoje ligaške obračune igrajo v soboto doma

sobota, 15. april 2023sobota, 15. april 2023, 11.0018.45

Stadion Brežice
NŠ: Sobota bo dan za domače tekme nogometne šole.

Starejši dečki bodo dan nogometa otvorili dopoldne, ko se bodo na umetni travi pomerili z nogometaši Mure, kadeti in mladinci pa popoldne na glavnem igrišču gostijo igralce Rudarja iz Velenja.

Starejši dečki bodo ob 11. uri na pomožnem igrišču z umetno travo merili moči z drugouvrščeno Muro. Brežičani so v spomladanskem delu sezone začeli igrati kot prerojeni in končno začeli nabirati točke. V zadnjih petih obračunih so dvakrat zmagali, dvakrat remizirali in le enkrat izgubili. Mrežo so dvakrat ohranili nedotaknjeno in zadeli sedem golov. Prva tekma med tema dvema ekipama se je v Premurju v 9. krogu tekmovanja na umetni travi ikoničnega Stadiona Fazanerija končala z visoko zmago “čarno-bejlih”. Gostje imajo kar štiri igralce med desetimi najboljšimi strelci v ligi, skupno pa so letos zadeli že vrtoglavih 109 zadetkov. Trenutno so v skoraj popolni formi, saj so v zadnjih petih obračunih štirikrat zmagali in enkrat remizirali.

U15: Brežice 1919 - Mura, 22. krog 1. lige U15 Vzhod, sobota, 11:00, Stadion Brežice (UT)

Kadeti so naslednji na dnevnem sporedu, ko ob 14:30 na glavnem igrišču gostijo Rudar Velenje. To je po zmagi na Ptuju prejšni vikend še ena pomembna tekma, ki lahko obrne tok sezone. Tekma s petouvrščenimi Knapi bo tretji obračun letos med tema dvema ekipama. Obe prejšni sta se končali z zmago gostov z dvema goloma razlike. Prvo so v 3. krogu v Velenju dobili z rezultatom 3:1, ko je za Brežičane zadel Miha Bajs, druga pa se je v Brežicah v 12. krogu končala z rezultatom 2:4, ko je za domače dvakrat v polno meril Aljaž Ajdišek. Velenjčani v tekmo prihajajo v rahlo boljši formi, saj so na zadnjih petih tekmah namesto enega poraza dosegli en remi več kot Brežičani. Pri gostih je najnevarnejši tretji strelec lige Florijan Mežnar, ki ima z enajstimi zadetki dva več kot najuspešnejši brežiški napadalec Miha Bajs.

U17: Brežice 1919 - Rudar Velenje, 22. krog 2. SKL Vzhod, sobota, 14:30, Stadion Brežice

Mladinci bodo ob 17. uri poskrbeli za vrhunec dneva, saj Knapi v mladinski konkurenci zasedajo prvo mesto. Enkrat letos so bili gostje že boljši, ko so v 12. krogu v Brežicah premagali domačine z rezultatom 0:3 in jim vrnili za remi v 3. krogu, ko je za točko Brežičanov v Velenju poskrbel kapetan in najboljši strelec ekipe Nik Geč (8 zadetkov), ki je v drugem polčasu postavil končni rezultat srečanja 1:1. Knapi imajo v zadnjih petih obračunih tri zmage in dva remija, kar je rahlo boljša statistika kot tista Brežičanov, ki so zmagali in remizirali po dvakrat ter enkrat izgubili. Domačini v tekmo prihajajo po remiju brez zadetkov proti petouvrščeni Dravi. Najnevarnejši pred golom je velenjski napadalec Elmir Avdić, ki je letos dosegel že dvanajst zadetkov, kar ga uvršča na četrto mesto liste strelcev.

U19: Brežice 1919 - Rudar Velenje, 22. krog 2. SML Vzhod, sobota, 17:00, Stadion Brežice

V tekmovalnem pogonu bo že drugič ta teden tudi druga ekipa starejših dečkov, ki v 2. ligi U15 MNZ Celje trenutno zaseda osmo mesto. Moči bodo v petek ob 18. uri na pomožnem igrišču z umetno travo merili s tretjeuvrščenimi vrstniki iz ND Mozirje. V tekmo prihajajo na krilih sredine zmage proti NK Kovinar Štore, kjer je za veselje v zadnji minuti srečanja po zadetku z glavo poskrbel nizkorasli član ekipe U13, Leon Vahčič.

U15B: Brežice 1919 - Mozirje, 16. krog 2. lige U15 MNZ Celje, petek, 18:00, Stadion Brežice (UT)

FOTO: Marko Klarić