3. slovenska nogometna liga - člani

ŠD Bosch Bračič Videm - NK Brežice 1919, 20. krog 3. SNL Vzhod 2022/23

Po velikonočnem vikendu za pozabo prva ekipa na Dravsko polje proti drugouvrščenemu Vidmu.

nedelja, 16. april 2023nedelja, 16. april 2023, 10.3011.15

Športni park Videm
Člani v nedeljo na Ptuj proti drugouvrščenemu Vidmu.

Tekma 20. kroga 3. SNL Vzhod med drugouvrščenim Bosch Bračič Vidmom in devetouvrščenimi Brežicami bo odigrana na Športnem parku Videm v jutranjem terminu, ob 10:30 uri.

Prva ekipa v nedeljo potuje na Športni park Videm, kjer jim nasproti stoji ŠD Bosch Bračič Videm. Nogometaši iz Dravskega polja zasedajo visoko drugo mesto in nevarno dihajo za vrat prvouvrščeni Dravinji. Tekma 20. kroga bo tokrat odigrana v jutranjem terminu, ob 10:30 uri.

Brežičani v tekmo prihajajo po visokem porazu na predpraznično soboto proti Šampionu. V zadnjih petih tekmah so dvakrat zmagali in trikrat izgubili. Stanje na lestvici na prvi pogled ne izgleda najboljše, vendar je v resnici razlika do četrtega mesta le ena zmaga. Poškodbe in kartoni so v zadnjih krogih oslabili člansko vrsto, v kateri vedno več priložnosti dobivajo mladinci.

Videmčani so na svojih zadnjih dveh tekmah obakrat slavili in tako v tekmo prihajajo v odlični formi. Po odsluženi kazni direktnega rdečega kartona se v kader vrača drugi najboljši strelec lige in z naskokom najboljši strelec Ptujčanov, bivši igralec Aluminija in Drave, Robert Kurež, ki trenutno sedi na štirinajstih zadetkih. Bivši mladinski reprezentant s sedemdesetimi nastopi v Prvi ligi Telemach je na prvi tekmi proti Brežičanom ravno v zadnji minuti srečanja prejel drugi rumeni karton in tako (predčasno) odšel pod tuš.

Prvo srečanje sezone med tema dvema ekipama se je v 7. krogu na pomožnem igrišču z umetno travo Stadiona Brežice končalo z zanesljivo zmago Brežičanov. Za rezultat 3:0 so bili zaslužni Leonardo Matos, Kristijan Božić in Urban Lipec.

Bosch Bračič Videm - Brežice 1919, 20. krog 3. SNL Vzhod, nedelja, 10:30, Športni park Videm

FOTO: Marko Klarić