aaaaaaaaaNŠ: Pomemben vikend domačih tekem nogometne šole.

NŠ: Pomemben vikend domačih tekem nogometne šole.

Vse selekcije nogometne šole ta vikend igrajo doma.

sobota, 1. april 2023nedelja, 2. april 2023, 10.0017.45

Stadion Brežice
NŠ: Pomemben vikend domačih tekem nogometne šole.

Vseh pet selekcij nogometne šole, ki ima ta vikend ligaška tekmovanja igra doma. Vikend bodo v soboto otvorili starejši cicibani in starejši dečki, v nedeljo bodo dopoldne nastopili mlajši dečki, popoldne pa nas čakata dva vrhunca vikenda, ko bodo na glavnem igrišču zaigrali kadeti in mladinci.

Mladinci in kadeti v nedeljo že drugič v razmaku enega meseca gostijo nogometaše Šampiona iz Celja. Drugi vikend marca sta se v 17. krogu ta dva nasprotnika razšla z neodločenim izidom, ko so pri kadetih slavili Brežičani, pri mladincih pa Celjani. Za kadete sta takrat za zmago z rezultatom 2:0 zadela Luka Malus in Aljaž Ajdišek, pri mladincih pa je takrat sicer vodilni zadetek v porazu z rezultatom 1:2 dosegel David Planinc. Obe selekciji Šampiona trenutno v svojih ligah zasedata tretje mesto. Tekme dveh najstarejših selekcij nogometne šole se s to tekmo do konca sezone iz pomožnega igrišča z umetno travo selijo na glavno igrišče Stadiona Brežice, zato ste vabljeni podpreti naše nogometaše na vseh izjemno pomembnih obračunih spomladanskega dela sezone.

U19: Brežice 1919 - Šampion, 20. krog 2. SML Vzhod, nedelja, 16:00, Stadion Brežice

U17: Brežice 1919 - Šampion, 20. krog 2. SKL Vzhod, nedelja, 13:30, Stadion Brežice

Starejši dečki v soboto pričakujejo sedmouvrščene Knape iz Velenja. Brežičani v tekmo prihajajo pozitivno narvnani, saj so v zadnjih treh tekmah začeli pridno nabirati točke in iztržili zmago, remi ter poraz. Prva tekma te sezone med tema dvem ekipama se je v 7. krogu v Velenju po bledi predstavi naših mladih orlov končala z zmago Rudarja z rezultatom 5:0. Tekma bo odigrana na pomožnem igrišču z umetno travo Stadiona Brežice.

U15A: Brežice 1919 - Rudar Velenje, 20. krog 1. lige U15 Vzhod, sobota, 12:00, Stadion Brežice (UT)

Na domačem terenu bosta aktivni tudi selekciji mlajših dečkov in starejših cicibanov. Mlajši dečki v nedeljo gostijo “mini posavski derbi”, ko na pomožno igrišče z umetno travo Stadiona Brežice prihaja drugouvrščena ekipa iz NK Krško, starejši cicibani pa se v soboto, prav tako doma, na umetni travi merijo z ekipo NK Šmarje pri Jelšah. To bo druga domača tekma leta za to našo selekcijo.

U13: Brežice 1919 - Krško, 14. krog 2. lige U13 MNZ Celje, nedelja, 10:00, Stadion Brežice (UT)

U11: Brežice 1919 - Šmarje pri Jelšah, 11. krog Skupine B U11 MNZ Celje, sobota, 10:00, Stadion Brežice (UT)

Vabljeni na ogled tekem nogometnega vikenda!

FOTO: Ado Hotić