3. slovenska nogometna liga vzhod

NK Drava Ptuj - NK Brežice 1919, 24. krog 3. SNL Vzhod 2022/23

Brežičani v soboto potujejo na Ptuj, kjer jih ob 17:00 uri na tekmi za vrh lestvice na Mestnem stadionu Ptuj pričakuje drugouvrščena Drava.

Nazaj

sobota, 13. maj 2023sobota, 13. maj 2023, 17.0018.45

Mestni stadion Ptuj
NK Drava Ptuj - NK Brežice 1919, 23. krog 3. SNL Vzhod 2022/23

Še tri tekme nas ločijo do konca prve brežiške tretjeligaške sezone po šestih letih. In prav pravljično so te tri tekme prvič po letu 2016 najpomembnejše za ta klub. To so trije obračuni proti vodilnim ekipam 3. SNL Vzhod. Matematika je preprosta. S tremi zmagami se osvoji ligo in napreduje v dodatne kvalifikacije za 2. SNL.

Prva tekma v nizu odločilnih bo odigrana v nedeljo na Ptuju. Drugouvrščeni nasprotnik Drava Ptuj se prav tako veselo spogleduje s prvim mestom in drugoligaško konkurenco ter se želi vrniti na stara pota slave. Bivšega dolgoletnega prvo in drugoligaša krasi druga najboljša obramba v ligi, kateri poveljuje bivši dolgoletni prvoligaški vratar Luka Janžekovič. Za Brežičane, ki so letos zabili največ golov v ligi, visokih 57, bo to zato trd oreh. Tako Ptujčane kot Brežičane krasi izjemno mlada in ambiciozna ekipa, saj pri obeh klubih skupaj trenutno igrajo le trije nogometaši, ki niso rojeni v tem tisočletju.

Pri Podravcih sta s po osmimi zadetki letos najbolj uspešna Nik Erhatič in Marcel Blaj, tesno pa jima s sedmimi sledi mladinec Klemen Mlakar. Prva tekma med tema dvema tekmecema to sezono se je konec oktobra v naravnost obupnih vremenskih razmerah v Brežicah končala s prijateljskih 1:1, ko je za Brežičane mrežo v 15. minuti zatresel najboljši strelec ekipe letos, Urban Lipec (12 zadetkov).

Srčno vabljeni na Mestni stadion Ptuj podpreti ekipo do pomembnih treh točk v borbi za prvaka lige.

Drava Ptuj - Brežice 1919, 24. krog 3. SNL Vzhod, nedelja, 17:00, Mestni stadin Ptuj