3. slovenska nogometna liga vzhod

NK Brežice 1919 - NK Šmartno 1928, 21. krog 3. SNL Vzhod 2022/23

Brežičani v soboto na Stadionu Brežice v večernem terminu, ob 18:30 uri, pod žarometi gostijo trinajstouvrščeno Šmartno.

sobota, 22. april 2023sobota, 22. april 2023, 18.3020.15

Nogometni stadion Brežice
NK Brežice 1919 - NK Šmartno 1928, 21. krog 3. SNL Vzhod 2022/23

Članska ekipa bo v soboto v večernem terminu ob 18:30 uri pod žarometi na Stadionu Brežice v sklopu 21. kroga 3.SNL Vzhod gostila ekipo Šmartnega.

V soboto se po gostovanju v Vidmu ponovno vidimo na domačem terenu. Na tekmo 21. kroga 3. SNL Vzhod prihaja trinajstouvrščena ekipa iz Šmartnega ob Paki. To je zadnja tekma pred enotedenskim premorom, saj bi Brežičane naslednji vikend v Krškem na posavskem derbiju rabila pričakati ekipa Posavja Krško, katera je pozimi izstopila iz tekmovanja in bo zato ta krog za naše nogometaše prost.

Savinjčani letos zasedajo skromno trinajsto mesto. Bivši prvoligaš, ki je bil po propadu kluba ustanovljen pod današnjim imenom je šele po zimskem prestopnem roku našel svojo formo ter premagal še takrat visoko uvrščeni ekipi Zavrča (0:1) in Cirkulan (1:2). Najnevarnejši igralec je pri Štajercih letos s sedmimi zadetki Luka Danijel, ki je proti Brežičanom za Šmartno že igral, ko so bile obe ekipi še v 2. SNL. V tekmo prihajajo po domačem porazu s četrtouvrščenimi Dobrovci (0:2). Štajerci nujno potrebujejo točke, saj se je po izstopu ekipe Posavja Krško med njimi in zadnjeuvrščenim Dravogradom razvil trd boj za obstanek. Obe ekipi trenutno sedita na sedmih točkah.

Brežičani so ravno nasprotno odlično razpoloženi po neverjetnem preobratu proti ekipi Vidma prejšni vikend, ko so v zadnjih 15. minutih srečanja po zaslugi odlično razpoloženih Jana Klariča, Borne Radovanića in Leva Sirka postavili končni rezultat 2:4. Na zadnjih petih tekmah so tako trikrat zmagali in dvakrat izgubili ter zasedajo sedmo mesto na zelo izenačeni razpredelnici. V kader se po poškodbi počasi vračata najboljši strelec ekipe Urban Lipec (10 zadetkov) in krilni igralec Matic Kustrin. Brežičani bi z zmago skočili na četrto mesto, kjer je razlika do vodilnih mest minimalna.

Prva tekma med tema dvema ekipama v tej sezoni se je v 8. krogu na Stadionu Šmartno ob Paki končala z visoko zmago Brežičanov. Končni rezultat 0:5 sta postavila s svojim prvim hat-trickom v članski konkurenci Urban Lipec in z dvojcem golov Leonardo Matos.

Vabljeni ponovno v velikem številu glasno podpreti člansko ekipo. Mlada navijaška ekipa Sokolov je v Vidmu zanetila prav preobrat na tekmi, ko je igralcem vdahnila upanje za zmago in pokazala kaj se lahko doseže z glasno podporo svojega kluba. Po številu obiska domačih tekem še vedno kraljujemo na prvem mestu v ligi in upamo, da tako tudi ostane.

Brežice 1919 - Šmartno 1928, 21. krog 3. SNL Vzhod, sobota, 18:30, Stadion Brežice

FOTO: Marko Klarić