3. slovenska nogometna liga - člani

NK Brežice 1919 - NK Šampion, 19. krog 3. SNL Vzhod 2022/23

Prva ekipa v soboto doma meri moči s Šampionom. Člani na predpraznični večer gostijo Celjane.

Nazaj

sobota, 8. april 2023sobota, 8. april 2023, 18.0019.45

Stadion Brežice
Člani na predpraznični večer gostijo Celjane.

Člani v soboto ob 18:00 uri na Stadionu Brežice gostijo nogometaše Šampiona iz Celja. Tekma 19. kroga 3. SNL Vzhod bo drugi zaporedni domač obračun za našo mlado člansko ekipo.

V soboto se na predpraznični večer ponovno vidimo na Stadionu Brežice. Ekipo čaka obračun z šestouvrščenimi nogometaši NK Šampion Celje. Tekma 19. kroga 3. SNL Vzhod bo odigrana v večernem terminu, ob 18:00 uri.

Obe zasedbi v tekmo prihajata s skoraj identičnim izkupičkom na zadnjih petih tekmah. Brežičani so zmagali dvakrat in nabrali šest točk, Celjani pa so sicer prav tako slavili dvakrat, vendar so dosegli tudi en remi več ter tako končali na sedmih točkah. Prvo srečanje teh dveh ekip se je na umetni travi Stadiona Olimp v Celju v sklopu 6. kroga tekmovanja končalo z zmago takrat domače ekipe z rezultatom 2:1. Edini zadetek Brežičanov je v 37' minuti srečanja dosegel napadalec Lev Sirk. To je bil njegov prvi gol na uradnih tekmah za člansko ekipo.

Brežičani se v tekmo podajajo po težko prebavljivem porazu doma proti Dobrovcem, ko je edini gol za Brežice na drugi zaporedni tekmi v 7. minuti dosegel Jan Klarič. Šampion pa je ravno nasprotno proti vodilni ekipi lige, Dravinji, dosegel pomembno točko.

Obe ekipi sta letos osvojili 28 točk ter zasedata šesto in sedmo mesto razpredelnice. Brežičani zaostajajo le zaradi rahlo slabše gol-razlike, kjub temu, da imajo še vedno najboljši napad lige. Oboji bi se z zmago in ugodnimi ostalimi rezultati zavihteli tik pod vrh lestvice, takoj za vodilno Dravinjo oziroma drugouvrščenim Vidmom. Najboljšemu brežiškemu strelcu Urbanu Lipcu (10 zadetkov) za ovratnik nevarno dihata najbolj nevarna igralca Šampiona, Michael Rakar (9 zadetkov) in Nik Pušnik (8 zadetkov).

Vabljeni na ta predpraznični večer podpreti mlado člansko ekipo, ki se bo potrudila popraviti slab vtis iz prejšnje tekme in pričarala pravo nogometno poslastico!

Brežice 1919 - Šampion, 19. krog 3. SNL Vzhod, sobota, 18:00, Stadion Brežice