Člani ta vikend doma z Dobrovčani.

V soboto se prvič letos vidimo na glavnem igrišču.

sobota, 1. april 2023sobota, 1. april 2023, 18.0019.45

Stadion Brežice
Člani ta vikend doma z Dobrovčani.

Člani v soboto ob 18:00 uri gostijo osmouvrščene Štajerce iz Dravskega polja. Tekma bo po premoru zaradi turnirja ženskih kadetskih reprezentanc spet odigrana na glavnem igrišču Stadiona Brežice.

V soboto se prvič v tem letu vidimo na glavnem igrišču Stadiona Brežice. Ekipo čaka obračun z osmouvrščenimi nogometaši NK Premium Dobrovce. Tekma 18. kroga 3. SNL Vzhod bo odigrana v večernem terminu, ob 18:00 uri.

Obe zasedbi v tekmo prihajata z identičnim izkupičkom na zadnjih petih tekmah. Oboji so trikrat zmagali in dvakrat izgubili, ter tako nabrali 9 točk od možnih 15-ih. Prvo srečanje teh dveh ekip se je na Štajerskem v sklopu 5. kroga tekmovanja v katastrofalnih vremenskih razmerah končalo z visoko zmago domače ekipe z rezultatom 5:1. Edini zadetek Brežičanov je takrat v 30' minuti dosegel najboljši strelec ekipe, Urban Lipec.

Brežičani v tekmo prihajajo na krilih odlične in pomembne zmage v Cirkulanah, kjer sta za veselje poskrbela mladeniča Jakob Črpič, s svojim petim golom sezone, in novinec Jan Klarič, ki se je iz enajstih metrov razveselil prvenca za svoj (stari)novi klub.

Dobrovčani z osvojenimi 27-imi točkami zasedajo osmo mesto razpredelnice in za Brežičani, ki so na četrtem mestu, zaostajajo le eno točko. Oboji bi se z zmago in ugodnimi ostalimi rezultati zavihteli tik pod vrh lestvice, takoj za vodilno Dravinjo. Ta tekma je zato vredna veliko več kot samo tri točke. Ekipa iz Dravskega polja je napadalno trenutno zelo oslabljena, saj se je najboljši strelec moštva Adriano Bloudek (7 zadetkov) v zimskem prestopnem roku preselil k drugoligašu Rudar Velenje, še eno tekmo prepovedi pa zaradi prepira glede izvajanja enajstmetrovke prav z prej omenjenim Bloudkom na tekmi z Zavrčem v 14. krogu 3. SNL Vzhod služi drugi najboljši strelec Štajercev, Nick Hanik Horvat (6 zadetkov).

Vabljeni prvič letos na ponovno izjemno pripravljeno glavno igrišče Stadiona Brežice napolniti tribune in podpreti našo mlado člansko zasedbo!

Brežice 1919 - Premium Dobrovce, 18. krog 3. SNL Vzhod, sobota, 18:00, Stadion Brežice

FOTO: Ado Hotić